
Vroče je, zračni filter v avtu pa ne piha kot bi moral?
Zamašen ali umazan kabinski filter - kakšne so posledice?
Menjava starega kabinskega zračnega filtra je majhna naložba v dobro počutje in udobje pri vožnji.
V času poletne vročine je ventilator v avtu naš najboljši prijatelj. Če ventilator ne piha tako kot po navadi, je morda nastopil čas za menjavo kabinskega zračnega filtra.
Zamašen ali umazan kabinski filter zmanjša pretok zraka v potniško kabino skozi ventilator. (Posledično se uparjevalnik ne hladi, ampak pregreva, zato ne pride do optimalne hladilne moči.) Takšen filter prepušča tudi alergene v kabino.
Filter kabin se včasih napačno imenuje filter klime (microfilter). Filter kabine imajo tudi vozila, ki nimajo avto klime.
Zakaj je priporočljiva menjava kabinskega zračnega filtra?
Kabinski zračni filter je odgovoren za čistost zraka, ki pride v potniško kabino. V normalnih pogojih pomaga filtrirati cvetnih prah, bakterije, prah in izpušne pline, ki bi lahko prišli v sistem gretja, ventilacije ali avto klime.
Kabinski filter je dokaj nov dodatek k avtu, ki pa se ga pogosto zanemarja.
Zaradi zamašenega filtra kabine ventilator ne piha kot bi moral in v kabino prehajajo prašni delci in smog s ceste.
Kabinski filter je priporočljivo menjati 1x na leto, če pogosto parkirate pod drevesi ali se vozite po makadamu pa 2x na leto.
Kako veste, da je filter kabine zamašen?
Filter kabine je zabasan, če ventilator dela z zmanjšano močjo, če ima zrak iz ventilatorja neprijeten vonj ali pa če ventilator ne more odrositi stekla v hladnem in deževnem vremenu.
Z rednim menjanjem kabinskega filtra poskrbite za dobro počutje in udobnost pri vožnji.